Aktuality /

Pohli sme sa správnym smerom – Agentúra sa zapája do Európskeho týždňa mobility

Tak ako každoročne, aj v tomto roku prebieha v termíne 16.-22. septembra medzinárodné podujatie EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY.

Do tohtoročnej kampane ktorá sa nesie v znamení „Pohybu správnym smerom“ sa tentoraz zapojilo až 13 slovenských miest a obcí. Praktické rady a inšpirácie už druhý rok podávala zástupcom samospráv miest a obci aj naša agentúra, ako koordinátor pre kampaň ETM pre obdobie 2011-2012. V rámci projektu sme poskytli materiálnu podporu pre mestá a obce v podobe tlačených príručiek a návodov pre organizáciu podujatí a taktiež pre samotný týždeň mobility sme pre zapojené mestá a obce pripravili a rozoslali balíčky propagačných materiálov (trička, plagáty kampane, reflexné pásky, nástenné kalendáre atď).

 
Motiváciou pre zapojenie samospráv sa taktiež mohla stať regionálna súťaž  „Cena európskeho týždňa mobility“ organizovaná pod záštitou ARR, do ktorej sa mestá a obce mohli prihlásiť s realizovanými trvalými opatreniami v tomto roku. Odmenou pre výhercu je soška „Pegasa“ (umelecké dielo v podobe okrídleného koňa „na cyklokolesách“) a bezplatné vypracovanie rozvojového projektu v oblasti alternatívnej dopravy našou agentúrou. Veríme, že sme svojou iniciatívou toho roku úspešne prispeli k pohybu správnym smerom aj my.
Podrobné programy jednotlivých miest a tiež viac informácií o kampani ETM sa dočítate na medzinárodnej stránke www.mobilityweek.eu a taktiež na slovenskej stránke projektu www.tyzdenmobility.sk.