Skip to main content

Chceš využiť svoj čas efektívne, vyskúšať si, aké je to byť súčasťou kreatívneho priemyslu a získať užitočné skúsenosti? 

 

Poď toto leto stážovať do kreatívnych organizácií!

Nehľadáme niekoho, kto nám bude robiť kávu a chodiť na poštu, keď sa nám práve nechce. Ani niekoho, kto si k nám príde posedieť, aby bolo čo dať do CV.

Hľadáme šikovného človeka, ktorý sa bude môcť realizovať v týchto oblastiach:

• PR a marketing
• Komunikácia
• Práca s grafikou
• Administratíva
• Dramaturgia
• Organizácia podujatí

Všetko ťa naučíme robiť, ak nemáš priame skúsenosti. Dôležitá je chuť učiť sa nové veci.

Čo môžeš získať?

  • Nové neoceniteľné skúsenosti do CV
  • Super kolegov v kreatívnom priemysle
  • Odporúčania
  • Zhodnotenie stáže
  • Nastavenie si vlastných cieľov
  • Kontakty z kreatívneho a kultúrneho priemyslu

Stáž je neplatená, ale môžeme ti sľúbiť know-how od skúsenejších kolegov, vzdelávanie a reálnu prácu v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu a to, že sa ti naozaj bude niekto venovať. Preplatiť ti vieme cestovné náklady a ubytovanie.

Na začiatku stáže si spolu nastavíme konkrétne ciele, čo sa chceš naučiť a v čom sa chceš zlepšiť, a tie budeme ďalej sledovať, aby si mal/a zo stáže čo najviac. Trvanie stáže je minimálne jeden mesiac, nástup si dohodneme neskôr – podľa toho, ako budeš k dispozícií. Stáže prebiehajú od apríla do septembra.

Stážovať môžeš v jednej z týchto zaujímavých organizácií:

Letná stáž v KNIŽNICI

Podieľať sa budeš najmä na aktivitách nášho PR a marketingového oddelenia. Využitie nájdeš pri tvorbe vizuálnej identity knižnice, získaš náhľad do tvorby literárneho portálu, do tvorby obsahu na sociálne siete a grafických návrhov všeobecne, organizačne sa budeš podieľať na podujatiach pre deti i širokú verejnosť a samozrejme do celkovej činnosti knižnice.

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

Foto: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach – FB

Foto: Galéria Tabačka

Letná stáž v GALÉRII TABAČKA

Tvoje aktivity budú: stráženie výstav (podľa dohody v dňoch týždňa a v skrátených otváracích hodinách počas dní víkendu), komunikácia s návštevníkmi, starostlivosť o umelca v čase jeho pobytu, pomoc s produkciou sprievodných podujatí (diskusie) a pomoc s vytváraním propagačných materiálov (v slovenčine a angličtine).

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

Letná stáž v GALÉRII VUNU

Stážista sa bude venovať nasledovným aktivitám: komunikácia s grafikom a fotografom, organizácia fotografií na dropbox a vytváranie propagačných balíkov pre medzinárodné umelecké platformy, prieskum príležitostí galérie (spolupráce, artfairy – umelecké veľtrhy), komunikácia so zahraničnými umelcami, príležitostné vytváranie online obsahu (Instagram, Facebook), zadávanie objednávok do tlače (plagáty, letáky), booking ubytovania, pomoc pri administratíve (excel, autorské zmluvy).

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

Foto: Galéria VUNU

Foto: Kino Úsmev

Letná stáž v KINE ÚSMEV

Stážistovi/stážistke vieme poskytnúť aktivity ako: práca na dramaturgii, plánovanie aktivít, programovanie, komunikácia so slovenskými a zahraničnými distribučnými spoločnosťami, práca na medzinárodných projektoch, príprava úvodov k filmom.

Stážista/stážistka bude vykonávať aktivity pod vedením skúsených dramaturgov, ktorí majú s programovaním bohaté a mnohoročné skúsenosti.

Okrem tejto oblasti budeš mať priestor na spoluprácu s ďalšími oddeleniami a ich zástupcami vrátane riaditeľa kina, projektovej manažérky, office manažérky, PR a marketing manažérky, technikov a podobne.

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

Letná stáž v BIKE PARKU ČERVENÝ BREH

V rámci našich aktivít dokážeme poskytnúť stážistovi tieto aktivity: účasť na komunitných podujatiach (prípravy a realizácia v praxi), teóriu a prax na realizácii grantových výziev, priestor pre kreatívne a ideové nápady s možnosťou realizácie, participáciu na komunitných projektoch a tiež ukážku našich procesov pri prípravách podujatí.

Foto: Bike Park Červený breh – FB

Poskytneme Ti tiež priestor pre spravovanie a zodpovednosť za jednoduchý marketing a spracovanie sociálnych sietí, komunikáciu s lokálnymi a zahraničnými návštevníkmi strediska, v prípade záujmu poskytneme teóriu a prax v oblasti včelárstva v našom stredisku a predstavíme našu činnosť od plánovania cez realizáciu až po samotné výstupy našej činnosti. Takisto Ti vieme poskytnúť prácu aj na PC a zároveň aj manuálnu činnosť podľa Tvojich preferencií a dáme Ti možnosť lepšie spoznať naše mesto a lokálne komunity.

CHCEM SA DOZVEDIEŤ VIAC

Pre koho je stáž určená?

Cieľovou skupinou sú študenti a čerství absolventi alebo jednotlivci, ktorí začínajú pracovať v oblasti kreatívneho priemyslu vo veku 17 – 30 rokov.

Ako sa prihlásiť?

Daj nám o sebe vedieť. Prihlás sa do 04.04.2022 vyplnením formulára.

PRIHLÁSENIE NA STÁŽ

Máš otázky? Kontaktuj nás na terezia.pankova@arr.sk

Stáže sú organizované v rámci projektu Interreg CINEMA, do ktorého je okrem Agentúry na podporu regionálneho rozvoja Košice zapojený aj ďalší slovenský partner – Creative Industry Košice. Tento projekt je financovaný zo zdrojov EÚ.