Skip to main content

Chceš využiť svoj čas efektívne, vyskúšať si, aké je to byť súčasťou kreatívneho priemyslu a získať užitočné skúsenosti? Poď toto leto stážovať do Kina Úsmev!

O Kine Úsmev

Občianske združenie CINEFIL otvorilo 9. júna 2016 v tom čase opustené Kino Úsmev, jedno z posledných kamenných kín v centre Košíc. S projektom Kino Úsmev – Mestské kino a Centrum audiovizuálnej kultúry získalo jednohlasným schválením poslancov zastupiteľstva prenájom od mesta Košice na 15 rokov s podmienkou revitalizácie budovy v piatich fázach. V roku 2022 oslávi táto inštitúcia sté výročie od svojho otvorenia.

stáž dramaturgia

Foto: Kino Úsmev

Pri tejto príležitosti chceme priniesť návštevníkom výnimočné podujatia, nadviazať na kultúrne dedičstvo tohto miesta, ako aj reagovať na súčasné trendy a fakt, že Kino Úsmev už dávno prekročilo hranice toho, aby sa dalo definovať len ako kino.
Aj vďaka podpore našich partnerov sa z neho stal vibrujúci kultúrny uzol, ktorý okrem pravidelného filmového programu prináša množstvo iných kultúrnych, vzdelávacích, rozvojových a komunitných aktivít.

Čo budeš robiť:

Stážistovi/stážistke vieme poskytnúť aktivity ako: práca na dramaturgii, plánovanie aktivít, programovanie, komunikácia so slovenskými a zahraničnými distribučnými spoločnosťami, práca na medzinárodných projektoch, príprava úvodov k filmom.

Stážista/stážistka bude vykonávať aktivity pod vedením skúsených dramaturgov, ktorí majú s programovaním bohaté a mnohoročné skúsenosti.

Okrem tejto oblasti bude mať stážista/stážistka priestor na spoluprácu s ďalšími oddeleniami a ich zástupcami vrátane riaditeľa kina, projektovej manažérky, office manažérky, PR a marketing manažérky, technikov a podobne.

Veríme, že takéto prostredie je stimulujúce pre osobnostný ako aj profesionálny rozvoj a ponúka množstvo príležitosti na získanie nových skúsenosti a vedomostí.

Spôsob práce:

Kombinácia online a offline práce. Jeden – dva dni môžeš pracovať v office a zvyšné dni online.

Dĺžka stáže

Máme pre Teba priestor od mája do septembra 2022.

Čo očakávame:

  • znalosť angličtiny

  • základné komunikačné zručnosti

  • základné administratívne zručnosti

  • základnú orientáciu v súčasnom filmovom dianí (nie je podmienkou)

Prihlás sa do 04.04.2022 vyplnením tohto formulára.

PRIHLÁSENIE NA STÁŽ

Stáže sú organizované v rámci projektu Interreg CINEMA, do ktorého je okrem Agentúry na podporu regionálneho rozvoja Košice zapojený aj ďalší slovenský partner – Creative Industry Košice. Tento projekt je financovaný zo zdrojov EÚ.