Skip to main content

Chceš využiť svoj čas efektívne, vyskúšať si, aké je to byť súčasťou kreatívneho priemyslu a získať užitočné skúsenosti? Poď toto leto stážovať do Tabačky!

O Tabačke

Galéria Tabačka sa zaoberá súčasným výtvarným umením. Hlavnou činnosťou je príprava výstav domácich a zahraničných umelcov a umelkýň reflektujúcich spoločnosť a jej aktuálne témy. V rámci programu ročníka 2022 pripravujeme projekty s témami konfliktu a migrácie, duševného zdravia, starostlivosti a práce. V spolupráci s vysokými, strednými i základnými školami a centrami voľného času organizujeme sprievodný program voľnočasových a vzdelávacích aktivít pre študentskú aj širšiu verejnosť.

Galéria stáž

Foto: Galéria Tabačka

V roku 2022 realizujeme 6 výstav v období február-december. Počas prípravy plánovaných výstav bude stážista/ka komunikovať s umelcami, následne asistovať pri inštalovaní priamo v galérii. Počas samotných výstav budeš zabezpečovať chod priestoru počas otváracích hodín (13:00-18:00 v pracovné dni) – to obnáša aj komunikáciu s návštevníkmi, prezentovanie výstavy a poskytnutie informácií o programe galérie. Taktiež sa budeš podieľať na komunikácii s širšou verejnosťou prostredníctvom digitálnych nástrojov ako emailové komunikácie a sociálne siete a tiež aj distribúciou plagátov a printových materiálov galérie.

Čo budeš robiť:

  • stráženie výstav (podľa dohody v dňoch týždňa a v skrátených otváracích hodinách počas dní víkendu)

  • komunikácia s návštevníkmi

  • starostlivosť o umelca v čase jeho pobytu

  • pomoc s produkciou sprievodných podujatí (diskusie)

  • pomoc s vytváraním propagačných materiálov (v slovenčine a angličtine)

     

Dĺžka stáže:

Máme pre Teba priestor od mája do polovice septembra 2022, šlo by o cca. 15 hodín/týždeň (v závislosti od podujatí). Vieme sa dohodnúť podľa Tvojich aktuálnych potrieb.

Čo očakávame:

Samostatnosť a odvahu vychádzať z komfortnej zóny (napr. pri komunikácii s umelcami a návštevníkmi galérie).

Prihlás sa do 04.04.2022 vyplnením tohto formulára.

PRIHLÁSENIE NA STÁŽ

Stáže sú organizované v rámci projektu Interreg CINEMA, do ktorého je okrem Agentúry na podporu regionálneho rozvoja Košice zapojený aj ďalší slovenský partner – Creative Industry Košice. Tento projekt je financovaný zo zdrojov EÚ.