Skip to main content

Agentúra na podporu regionálneho rozvoja Košice, n.o., ako jeden z partnerov projektu LAST MILE, zakúpila v rámci pilotnej aktivity príves na prepravu 14 bicyklov.

Príves dopĺňa turistický autobus v Slovenskom raji, ktorý prepravuje turistov a miestnych zo severu na juh raja a naopak. Po počiatočných problémoch, ktoré sprevádzali obstaranie prívesu, bol príves oficiálne uvedený do prevádzky v piatok 3. júla 2020 a turisti ho odvtedy môžu využívať počas víkendových dní. Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. Cenník prepravy vychádza zo štandardných taríf prepravcu eurobus, a.s. Turistický autobus je výsledkom veľmi dobrej spolupráce Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš a dopravnej spoločnosti eurobus, a.s., pričom cieľom je podporiť mobilitu na území Slovenského raja počas letnej turistickej sezóny.

O projekte LAST MILE a jeho výstupoch boli informovaní aj členovia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš počas workshopu, ktorý sa v ten istý deň konal v Informačnom centre Dobšinskej ľadovej jaskyni.